kunta

Yrityshaku.fi


Valtakunnallinen tietopankki suomalaisista yrityksistä ja palveluista! Yrityshaku-yritystietokanta täydentyy päivittäin sadoilla yritysten tiedoilla. Yrityshaku -yritystietokannasta voit etsiä sinua kiinnostavia yrityksiä, yhteisöjä ja palveluja helposti sijaintikunnan, toimialan tai hakusanan perusteella.

Yrityshaku on nopeasti laajeneva, dynaaminen tietokanta, jonka päivittäinen käyttäjämäärä on voimakkaassa kasvussa. Tällä hetkellä tietokannassa on jo mukana lähes 300 000 yritystä.

Varkaus

 

Väkiluku:           23 394 (2007)

Pinta-ala:           524,96 km², josta vettä 139,27 km²

Perustettu:         1929

Veroprosentti:   19,0 %

 

Varkauden kaupunki sijaitsee Pohjois-Savon maakunnassa, Itä-Suomen läänissä.

Varkauden kaupunki

 

Käyntiosoite:       Ahlströminkatu 6

Postiosoite:         78250 Varkaus

Puh.                     017-579 411

Fax.                      017-579 4450

E-mail:                 varkauden.kaupunki@varkaus.fi

Kotisivu:               http://www.varkaus.fi

 

Asuminen ja ympäristö

 

Teknisetpalvelut

 

Rakennusvalvontatoimisto
Ahlströminkatu 6, A-porras, 1.kerros
PL 208

78201 Varkaus

fax (017) 579 4450
etunimi.sukunimi@varkaus.fi

 

Rakennusvalvonta

 

Rakennustarkastaja

Ilpo Henttinen

puh. (017) 579 4489

gsm 040 553 8222


Tarkastusinsinööri

Heikki Sinkko

puh. (017) 579 4485

gsm 040 543 6610

 

Kaavoitus

 

Varkauden kaupunki
Tekninen virasto
Maankäyttö / Kaavoitus
Ahlströminkatu 6 (kaupungintalo, 3. kerros)
PL 208

78201 Varkaus
puh. (017) 579 411

fax (017) 579 4450
etunimi.sukunimi@varkaus.fi

 

Va. kaupunginarkkitehti

Virve Wright
puh. (017) 579 4291

gsm 040 526 7556

virve.wright@varkaus.fi

 

Kaavoitusavustaja

Ulla Puustinen
gsm (017) 579 4292

ulla.puustinen@varkaus.fi

 

Kaavoitustutkija

Arto Hämäläinen
gsm (017) 579 4294

arto.hamalainen@varkaus.fi

 

Kaavasuunnittelija

Satu Reisko
puh. (017) 579 4295

gsm 040 760 7791

satu.reisko@varkaus.fi

 

Kaavoitussihteeri

Ulla Nupponen
puh. (017) 579 4297

ulla.nupponen@varkaus.fi

 

Vesihuolto

 

Vesilaitos

Käsityönkatu 42- 44

78210 Varkaus

vesilaitos@varkaus.fi

 

Vesihuoltopäällikkö

Heikki Hirvonen

puh. (017) 579 4606

gsm 0400-289 190

 

Vesihuoltoteknikko

Reijo Pöllänen

puh. (017) 579 4617

gsm 040-556 5600

 

Verkostotyönjohtaja

Janne Särkkä

gsm 040-826 1077

 

Laitosmies Timo Leskinen

gsm 040- 509 2990; Kangaslammin alueen verkosto ja laitokset

 

Vesilaitoksen hoitaja

Juha Tanninen (017) 579 4584

 

Kaukolämpö

 

Varkauden Aluelämpö Oy
PL 206, Hasintie 24
78201 Varkaus

puh. 0424 4601
fax (017) 556 6017

 

Jätehuolto

 

Varkauden seudun jätehuolto

Teija Huttunen

puh. (017) 579 4915

teija.huttunen@varkaus.fi

 

Tarja Heiskanen

(017) 579 4916

tarja.heiskanen@varkaus.fi

jatehuolto@varkaus.fi

 

Ympäristöpalvelut

 

Ympäristösuojelutoimisto
Ahlströminkatu 6, B-porras, 3. kerros

78250 Varkaus

 

Ympäristönsuojelupäällikkö

Karita Krooks
puh. (017) 579 4560

gsm 0400 165 250
karita.krooks@varkaus.fi

 

Ympäristönsuojelutarkastaja

Päivi Parikka
puh: (017) 579 4561

gsm 040 527 3660

 

Toimistosihteeri

Pirjo Ollikainen
puh. (017) 579 4564

gsm 040 727 4719
pirjo.ollikainen@varkaus.fi